Här är du nu: Start / Blogg & Forum / Forum / Mode / Gäst/Tärna / Hur mycket kan man lägga sig i?
I butik 23 september!
VINN LYXIG WEEKEND PÅ 5-STJÄRNIGA FIRST HOTEL REISEN I STOCKHOLM!
Vinn härlig dagkräm som gör din hud mjuk och smidig. Vi lottar ut 10 stycken lyxiga dagkrämer från True Look Skincare! Värde 495 kronor styck.
 

Forum

 Diskussion skapad 2008-03-13
av Julia H
Hur mycket kan man lägga sig i?
Jag ska vara tärna på min bästa vänninas bröllop, och jag funderar på hur mycket jag kan lägga mig i? Jag vill absolut att hon ska få sitt drömbröllop men i vissa avseenden känner jag att hon kanske förhastar sig och väljer saker som jag tror hon kommer att ångra senare. Ska jag påpeka att jag tycker att hon förhastar sig eller är det bara onödigt?
 
Svar skapat 2008-03-14
av Sparkling
Hej Julia!
Vill du berätta med vad du tycker att din väninna förhastar sig? Man får ju hoppas att det inte är valet av brudgum du tänker på..för det kan ju vara lite sent att råda om nu..
 
 
Svar skapat 2008-03-14
av Oregano
Såklart du ska lägga dig i. jag har valt min tärna för att hon e min bästa vän å jag skulle bli skitarg på henne om hon efter bröllopet kom å sa att hon visste att jag skulle ångra mina beslut. Jag menar vad har man annars vänner för.??
 
 
Svar skapat 2008-03-13
av veronicis
Hej Julia, jag tycker du kan vara ganska ärlig och rak på sak om det är din bästa vänninas bröllop, som du säger. Å andra sidan ska du nog framhålla att det är dina egna åsikter, och det här med bröllop är väl en riktigt personlig sak? Man kan väl säga vad man själv tycker, men i slutänden så är det hennes val, och din uppgift är ju inte att lägga dig i detaljer utan att finnas där och dela en av de största dagarna i hennes liv. Lycka till!
 
3 SVAR / SID 1 AV 1
Du måste vara medlem för att kunna vara med och diskutera.
Klicka här nedan för att logga in.
Här kan du söka efter bröllopsprodukter i en ort nära dig..
Copyright 2008 AlltOmBrollop.com / IPG Förlag
Gå till: Kontaktinformation / Teknisk Support
Det finns många skäl att bli medlem på Allt om Bröllop. Här listar vi fem.

· Skapa dina bröllopssidor
· Personlig bröllopsblogg
· Bra planeringsverktyg
· Diskutera på vårt forum
· Gratis medlemskap

Så vad väntar du på?
Bli medlem redan idag!